Wiosenno-letnia kolekcja Thecadess we współpracy z Martini


20 marca 2018 w historycznych wnętrzach Muzeum Etnogracznego w Warszawie odbył się pokaz, najnowszej, kolekcji Thecadess SS 2018. Projektanci zabrali nas w podróż do świata miejskiej dżungli. Zaskoczyli wszystkich zupełnie nowym podejściem do swojej kolekcji, która to stała się wygodna, uliczna i zdecydowanie gotowa do noszenia. Niezwykłe połączenia tkanin, deseni i faktur, wegańska skóra, etniczne wzory to ukłon w stronę najgorętszych trendów tego sezonu.

W kolekcji Thecadess drapieżny styl uliczny swobodnie miesza się z estetyką glamour szlachetnych welurowych sylwetek w trzech przenikających się odcieniach bordo, granatu i zieleni.

Zróżnicowane, wielowymiarowe sylwetki w przeskalowanych koszulach, za dużych bluzach i oversizowych sukienkach koszulowych. Dominowały etnicznie plecione tkaniny zamknięte w nowoczesnych formach płaszczy, spodni i swobodnych bluz.

Płaszcze z nietypowymi cięciami, kurtki z ortalionu i niestandardowe spodnie, świadczą o zupełnie nowatorskim podejściu do konstrukcji ubrań. Akcentem kolorystycznym była czerwona koronka, a zwieńczeniem kolekcji czarno złote sylwetki. Wieczorowe kreacje, projektanci zainspirowani latami 20-tymi, potraktowali w mniej formalny sposób, dużo bardziej luźny i swobodny. Zaskoczyli też okryciami głowy tu dopasowanymi złotymi turbanami, a wcześniej

welurowymi oraz etnicznymi opaskami na głowę.


Projektanci jak za każdym razem poświęcili część kolekcji sylwetkom dedykowanym marce Martini, która była sponsorem pokazu. Sylwetki Martini okazały się dla wielu, dość mocnym zaskoczeniem. Uszyte z dżinsu, poszarpane z długimi frędzlami, bardzo nowoczesne z retro haftem logo ulubionego drinka projektantów Martini Tonic. Uzupełnieniem kolekcji była ręcznie zdobiona biżuteria marki Frey Wille z charakterystycznymi motywami malarstwa.

O piękne i zdrowe włosy modelek zadbała marka Wella Professional, a o świeży wiosenny makijaż MAC Cosmetics. O estetykę stóp i dłoni oraz piękny pastelowy manicure zatroszczyli się specjaliści z EVO Nails. Partnerami wydarzenia byli również marka obuwnicza Badura oraz Adriana Furniture producent designerskich mebli tapicerowanych, które można było zobaczyć na afterparty po pokazie.


Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo fanów marki Thecadess oraz gwiazd: w zaprojektowanej przez Thecadess sukience z granatowych plisów- Barbara Kurdej-Szatan, zauroczona kolekcją Julia Wieniawa, która wybrała ortalionowy dres Thecadess, Anna Czartoryska-Niemczycka, Kasia Glinka w rockowej stylizacji Thecadess, Daria Widawska w jedwabnej sukience projektantów, Agnieszka Jastrzębska również wybrała zestaw od projektantów, Anna Lucińska w asymetrycznej spódnicy prosto z pokazu, Olga Kalicka, fantastycznie prezentowała się przyjaciółka projektantów Lara Gessler w piżamowym garniturze ich projektu, Joanna Orleańska, Gabi Drzewiecka również w zestawie od Thecadess, Daria Ładocha, Jakob Kosel, Lukebook w stylizacji przyciągającej uwagę, Redaktor Naczelny serwisu Plejada.pl Marcin Cejrowski, Sabrina Pilewicz i Dorota Michałowska.


Projektanci Thecadess Piotr Sałata i Radek Rociński

Barbara Kurdej-Szatan

Anna Czartoryska-Niemczycka

Daria Widawska

Joanna Orleańska

Julia Wieniawa

Gabi Drzewiecka

Katarzyna Glinka

Lukebook

Ola Ciupa

Anna Lucińska

Olga Kalicka

Daria Ładocha

Lara Gessler

Sabrina Pilewicz

Magda Antosiewicz, Thirtyfashion

Redaktor Naczelny serwisu Plejada.pl Marcin Cejrowski

Dorota Michałowska

Fot. Andrzej Marchwiński/ Materiały prasowe

#Thecadess #Martini #kolekcja #nowakolekcja #moda #fashion #dorotamichałowska #dmbeauty #wiosnalato #2018 #martinipolska