Najlepszy żel do mycia twarzy

Jako bardzo młoda dziewczyna miałam problemy z cerą. Koleżanka która własnie przyleciała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, odsprzedała mi wtedy wypróbowany i uwielbiany przez nią żel domycia twarzy firmy Aveda. I moje problemy z cerą się skończyły. Aveda Botanical kinetics purifying gel cleanser jest najlepszym żelem jakiego kiedykolwiek używałam. Z małymi przerwami jestem mu wierna od prawie 20 lat!!! Przerwy wynikały nie z mojej chęci zmian, ale z braku dostępności, bo przez długi czas można go było kupić tylko w USA, dlatego albo nabywałam go będąc w Stanach lub prosiłam podróżujących tam zajomych. W tej chwili oferta Avedy dostępna jest w Europie i w sklepie internetowym, więc nie ma już takiego problemu.


Żel jest bardzo łagodny, dobrze się pieni, zmywa wszystkie zanieczyszczenia (także makijaż) i normalizuje skórę. Jest roślinny, wzbogacony w lawendę i witaminę E. Środki myjące pochodzą z orzecha kokosowego i babassu. Skóra jest miękka i odświeżona.

Żel dostępny jest w butelkach o pojemności 150 mi która kosztuje 23$ i 500 ml za 62$. Nie mało ale produkt jest bardzo wydajny i wystarcza na rok, więc nie jest tak źle a naprawdę warto.


Aveda jest firmą ekologiczną, została założona 40 lat temu przez amerykańskiego fryzjera (syna zielarki), który swój pierwszy szampon goździkowy opracował wraz z lekarzami Ayurvedy. Słynie przede wszystkim ze świetnej jakości produktów do włosów, ale asortyment cały czas się rozszerza. Świetne są też kremy do rąk, balsamy i kosmetyki kolorowe.

Jak ktoś będzie miał okazję spróbować, to polecam serdecznie :-)

#dorotamichałowska #dmbeauty #aveda #żeldotwarzy #uroda #beauty #kosmetykinaturalne #lawenda #natura