Smart Graf - nowy sposób na przeszczep włosów


Niedawno w samym sercu Warszawy, na 38. piętrze Warsaw Spire z pięknym widokiem na miasto zaprezentowana została innowacyjna technologia SmartGraft, która przenosi rozwiązania stosowane w przeszczepie włosów na nowy, wyższy poziom. Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft to całkowicie nowa jakość w medycznej walce o piękne, gęste, równomierne owłosienie! Polecany jest osobom, które zmagają się z problemem rzadkich lub wypadających włosów, walczą z problemem łysienia lub powiększających się zakoli.


Podczas konferencji prasowej, swoją wiedzą i doświadczeniem w leczeniu pacjentów borykających się łysieniem podzielili się dr Ewa Kaniowska – specjalista dermatolog, dr Marcin Bieńkowski – specjalista chirurg oraz dr Krzysztof Miracki – specjalista otolaryngolog, lekarz medycyny estetycznej. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Nadolna Dyrektor Generalna ITP S.A.


Dzięki uprzejmości prelegentów mogliśmy dowiedzieć się, jakie są przyczyny nadmiernej utraty włosów, kogo najczęściej dotyka problem łysienia oraz jaka jest skala występowania tego zjawiska w Polsce i na świecie. Specjaliści zwrócili także uwagę, że bardzo ważnym aspektem tego tematu jest odpowiednia diagnostyka i wczesne rozpoczęcie leczenia. Zgromadzeni goście mieli przede wszystkim okazję poznać technologię przeszczepu włosów SmartGraft, która dla wielu pacjentów zarówno mężczyzn, jak i kobiet, jest szansą, by odzyskać utraconą objętość włosów i ich perfekcyjny wygląd, bez konieczności długiej rekonwalescencji i obawy o nieestetyczne blizny.


Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft to rozwiązanie również dla tych osób, których problem ze zbyt rzadkim i słabym owłosieniem dotyczy nie tylko skóry głowy, ale też innych obszarów ciała. Procedura Smart Graft pozwala bowiem na skuteczny i mało inwazyjny przeszczep włosów również w inne obszary – dzięki zabiegowi Smart Graft możecie Państwo uzupełnić na przykład niezbyt bujny zarost, co powoduje, że Smart Graft jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.


Zalety zabiegu Smart Graft to nie tylko możliwość przeszczepu włosów w różne obszary. Przede wszystkim na tle innych, starszych zabiegów przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się:

 • czasem trwania zabiegu (procedura przeszczepu włosów jest znacznie szybsza),

 • niską inwazyjnością,

 • niską bolesnością,

 • bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod i sięga nawet 98% dzięki zaawansowanemu zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów,

 • skróconym do minimum okresem rekonwalescencji,

 • brakiem widocznych blizn pozabiegowych,

 • naturalnym efektem zabiegu: linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie, jest naturalna i nie do rozpoznania dla osób postronnych.

Włosy po przeprowadzonym przeszczepie rosną w naturalym tempie, pierwsze efekty są widoczne po 2-3 miesiącach ale pełny efekt uzyskuje sie dopiero po około roku.


Najbardziej pożądane przez Pacjentów i osiągane dzięki zabiegowi SmarGraft rezultaty zabiegu to:

 • znaczące zagęszczenie włosów skóry głowy,

 • likwidacja zakoli,

 • zapobieganie efektom łysienia,

 • zbudowanie naturalnej, męskiej linii zarostu w przypadku Panów

 • rekonstrukcja owłosienia okolicy oka: brwi lub rzęs,

 • przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami,

 • ukrycie blizn po wcześniej przeprowadzanych starszych procedurach przeszczepu włosów (zabiegi „strips”)

W przypadku zabiegu przeszczepu włosów SmartGraft naturalny rezultat jest jednym z najważniejszych atutów zabiegu. Po przeszczepie włosów SmartGraft nie pozostają blizny zaś linia włosów przeszczepionych przez wzgląd na bardzo wysoką precyzję przeszczepu i rozmaitą wielkość igieł zabiegowych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów.


Jestem pod wrażeniem nowej technologii i gdybym miała problem z łysieniem na pewno pomyślałabym o zabiegu SmartGraft. Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości przeszczepionych włosów.


#dmbeauty #uroda #kobieta #mezczyzna #mężczyzna #dorotamichałowska #blog #nowatechnologia #przeszczepwłosów #beauty #itp #smartgraf