Bezpieczna opalenizna


Większość z nas kocha słońce. I ma ono niewątpliwie zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko ładuje nam baterie, ale wpływa na odporność, uwalnia endorfiny i hamuje rozwój chorób autoimmunologicznych. Z drugiej strony promieniowanie UV uszkadza komórki skóry, co może prowadzić do raka skóry oraz jest odpowiedzialne za fotostarzenie sie skóry. Unikanie słońca prowadzi też do niedoboru witaminy D3 co wpływa na zaburzenia niemal wszystkich układów w organizmie.

Ze słońca należy korzystać jak najwięcej szczególnie w godzinach porannych ale trzeba się zabezpieczyć filtrami przeciwsłonecznymi.


Ja w tym roku dla mojej rodziny wybrałam EAU THERMALE AVENE SPF 50+ DLA WRAŻLIWEJ SKÓRY DZIECI.

Dlaczego?


OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA EAU THERMALE AVENE SPF 50+ WRAŻLIWEJ SKÓRY DZIECI

Każdy z dermokosmetyków SPF 50+ dla dzieci to synergiczne połączenie skutecznej, fotostabilnej i wodoodpornej ochrony przeciwsłonecznej. Produkty są doskonale tolerowane, nawet przez wrażliwą skórę dzieci oraz bezpieczne dla ekosystemu wód. Ekskluzywny i opatentowany kompleks fotoochronnySUNSITIVEÒ PROTECTIONzabezpiecza przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, chroni przed działaniem wolnych rodników oraz zapobiega uszkodzeniom DNA komórkowego. Zawarta w formule Woda termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia, występujące wyjątkowo często, nawet przy niewielkiej ekspozycji na słońce. Produkty stają się przeźroczyste natychmiast po aplikacji na skórę, nie pozostawiają białego nalotu. Nie są lepkie, szybko się wchłaniają. Są bezzapachowe.


OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA EAU THERMALE AVENE SPF 50+ DLA DZIECI TO:

1.SKUTECZNOŚĆ: OPATENTOWANY KOMPLEKS FOTOOCHRONNY SUNSITIVEÒ PROTECTION Dermokosmetyki gwarantują bardzo szerokie spektrum ochrony skóry i DNA komórkowego, przed promieniowaniem UVA i UVB oraz szkodliwym działaniem wolnych rodników. Kompleks fotoochronny zawiera jedynie 4 filtry: 1 filtr organiczny i 3 filtry chemiczne (TINOSORB S, UVASORB HEB, PARSOL 1789, TINOSORB M), a także Pre-tokoferyl (czyli fotostabilny prekursor witaminy E o działaniu antyoksydacyjnym) i kojąco-łagodzącą Wodę termalną Avène. Minimalna ilość i stężenie filtrów chemicznych determinuje doskonałą tolerancję, nawet przez wrażliwą skórę dzieci.


2.SPEKTAKULARNIE WYSOKA FOTOSTABILNOŚĆ (uzyskana dzięki zastosowaniu Parsolu 1789 w połączeniu z innymi filtrami) gwarantuje, że cząsteczki składników aktywnych i filtrów nie rozpadają się pod wpływem promieniowania słonecznego, co dodatkowo wzmacnia i przedłuża ochronę skóry.


3.UNIKALNA OCHRONA DNA KOMÓRKOWEGO przed działaniem wolnych rodników dzięki zawartości Pre-tokoferylu, który dodatkowo sprzyja regeneracji komórek i zachowaniu dobrego stanu skóry.


4.WŁAŚCIWOŚCI KOJĄCE I ŁAGODZĄCE PODRAŻNIENIA POSŁONECZNE dzięki zawartości Wody termalnej Avène.


5.DOSKONAŁA KONSYSTENCJA I WALORY KOSMETYCZNE – produkty stają się przeźroczyste po aplikacji na skórę, nie są lepkie i nie pozostawiają białego nalotu (dzięki usunięciu dwutlenku tytanu), a jednocześnie ich formuły odpowiadają bardzo rygorystycznym wymogom skóry wrażliwej. W trosce o środowisko naturalne usunięte zostały silikony. Marka sprostała temu wyzwaniu bez uszczerbku dla fotostabilności i w trosce o bezpieczeństwo dla ekosystemu wód.


#2 DBAJ O OCEAN

  • nie mają w składzie filtrów rozpuszczalnych w wodzie, mogących oddziaływać na bioróżnorodność środowiska morskiego

  • posiadają ograniczoną do koniecznego minimum ilość i stężenie filtrów chemicznych

  • nie zawierają silikonów, które nie ulegają biodegradacji.


Świetnie się sprawdził zarówno dla mojego ruchliwego trzylatka, dla mnie i narzeczonego, we Francji i nad polskim morzem. Wróciliśmy ładnie opaleni a nie spaleni i nie schodzi nam skóra :-)


#bezpieczneopalanie #avene #eauthermale #słońce #opalenizna #ochrona #ochronaprzeciwsłoneczna #dmbeauty #dorotamichałowska #bloger #blog #blogurodowy