GraviTrax fantastyczna zabawka dla dzieciJak każda mama staram się dla swojego synka wybierać zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią ale też rozwijają umiejętności dziecka. Niedawno byłam na prezentacji nowej, na polskim rynku, zabawki GraviTrax która bardzo mi się spodobała.


Nauka matematyki, fizyki i architektury od dzisiaj może się kojarzyć z wyśmienitą zabawą. Wszystko to dzięki firmie TM Toys, która wprowadziła niezwykłe zestawy torów GraviTrax. Prezentacja niezliczonych możliwości budowania odbyła się podczas konferencji prasowej w interaktywnych wnętrzach Sali Zabaw Fikołki w Warszawskim Centrum Handlowym Arkadia. Magdalena Kordaszewska - terapeutka SI i organizatorka spotkania zdradziła, że miejsce konferencji nie zostało wybrane przypadkowo. Goście wchodząc do Fikołków stanęli przed gigantyczną konstrukcją labiryntów, w których to dzieci były przemieszczającymi się punktami. To była rozgrzewka przed budowaniem torów GraviTrax. W dwóch salach zaproszeni na spotkanie uczniowie wspólnie układali własne konstrukcje. Na początku korzystali z dołączonych instrukcji, lecz już za chwilę kreatywna zabawa zamieniła się w wielką improwizację. Dzieci wielokrotnie przebudowywały tory, modyfikowały trasy starając się ułożyć jak najbardziej skomplikowaną drogę jaką miała pokonać kulka.

GraviTrax zawojował rynek niemiecki i takiego samego sukcesu można spodziewać się w Polsce. Producentem GraviTrax jest Ravensburger - firma, która od 135 lat produkuje puzzle i gry, cenione za wysoką jakość i pomysłowość. Nie ma drugiego takiego produktu na rynku. Myślę, że GraviTrax będzie idealnym i bardzo oryginalnym prezentem (nie tylko dla dzieci) pod chonkę. Świąteczny czas, będzie można wypełnić bardzo kreatywną zabawą w budowanie pomysłowych torów i wymyślaniu tras dla wprawionych w ruch kulek. Łukasz Lipka, animator Sali Zabaw Fikołki przyznał, że zabawa z GraviTrax uczy samodzielnego myślenia. Dzieci projektując i doskonaląc tory uczą się cierpliwości i poznają podstawowe zasady fizyki. Rodzice coraz częściej doceniają kształcenie w tym kierunku od najmłodszych lat. Zabawa GraviTrax potrafi angażować całe rodziny, dzięki czemu wykorzystują kreatywnie czas spędzony razem budują trasy i obserwują jak kulka zachowa się na torze.


Jestem oczarowana zabawką i już nie moge się doczekać kiedy synkiem zbudujemy własne tory :-)


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

#gravitrax #zabawka #nowość #zabawkowicz #ravensburger #salazabawfikołki #magdalenakordaszewska #dzieci #tor #konstrukcje